Wycieczka LUTW do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

LUTW - Wycieczka do muzeum Archeologicznego uczestnicy w holu muzeum   - Starożytny Egipt   fot. Maria Błaszczak

fot. Maria Błaszczak

W sobotę 1 marca uczestnicy i sympatycy Sekcji Turystyki Pieszej i Krajoznawstwa Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udali się na wycieczkę krajoznawczą do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. 

Spotkaliśmy się na Starym Rynku w Poznaniu przy pomniku św. Jana Nepomucena. Udaliśmy się do Pałacu Górków, w którym mieści się obecnie Muzeum Archeologiczne. Znajdują się w nim wystawy stałe: Pradzieje Wielkopolski, Tu powstała polska, Śmierć i życie w starożytnym Egipcie, Archeologia Sudanu oraz Sztuka naskalna Afryki Północnej; wystawy czasowe: Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku, Klejnoty Archeologiczne Muzeum Wschodniosłowackiego w Koszycach, Nie tylko Biskupin, Verba volant, scripta Manet – Dawne i współczesne formy zapisu; wystawy z cyklu”Bliskie spotkania z …”: „Korona” z Ćmachowa, Srebra Bolesława Chrobrego, Wyspa na morzu piasku.Petroglify w Oazie Dachla na Pustyni Zachodniej w Egipcie, Targi, kupcy, płacidła oraz Piwo w starożytnym Sudanie; oraz imprezy edukacyjne: Na średniowiecznym targu, Spotkanie z Kaukazem, Noc Muzeów, Spotkanie ze średniowieczem oraz Spotkanie pismem. Dokładnie zwiedziliśmy z przewodnikiem ekspozycję o starożytnym Egipcie, pradziejach Wielkopolski i o Gdańsku. Kolejna wycieczka sekcji odbędzie się 12 kwietnia do pracowni w Rogalinku, gdzie będziemy poznawać tajniki zdobienia pisanek i przygotowywania stroików wielkanocnych. Zapisy w prowadzących lub na zajęciach LUTW.

Maria i Jan Błaszczakowie

LUTW - Wycieczka do muzeum Archeologicznego uczestnicy w holu muzeum   - Starożytny Egipt   fot. Maria Błaszczak

LUTW – Wycieczka LUTW do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu uczestnicy w holu muzeum – Starożytny Egipt fot. Maria Błaszczakkategoria: aktualności, Historia

Advertisment ad adsense adlogger