Luboń: Policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich

1_plantacjaW środę 26 marca policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ujawnili na terenie Lubonia plantację konopi indyjskich. W trakcie działań zatrzymali mężczyznę w wieku 53 lat, który przygotował i prowadził uprawę narkotyku. W piwnicy znajdowało się nieco ponad 400 doniczek z roślinami w różnych fazach wzrostu. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.  Grozi mu kara od 3 do nawet 15 lat więzienia.

Zatrzymanie to wynik działań prowadzonych przez poznańskich kryminalnych. Plantacja była dobrze ukryta w piwnicy budynków gospodarczych na terenie Lubonia. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili kilka pomieszczeń, gdzie przestępca miał profesjonalnie przygotowaną uprawę: od świeżo wysianych nasion do dojrzałych roślin. Znajdowały się tam systemy oświetlenia, wyciągi, a nawet system odzyskiwania wody.

Śledczy naliczyli nieco ponad 400 roślin w różnych fazach wzrostu. Ponadto w pomieszczeniach znajdował się także częściowo przygotowany susz roślinny. Tego typu uprawa wymaga sporych nakładów energii elektrycznej. Jak się okazało mężczyzna dla celów produkcyjnych kradł prąd.

Podejrzany został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda przedstawiła mu zarzut obejmujący kradzież prądu, uprawę konopi indyjskich, wytwarzanie narkotyków w znacznej ilości. Mężczyźnie grozi bardzo surowa kara: od 3 do nawet 15 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Sąd aresztował go na 3 miesiące.

źródło: KWP Policji w Poznaniukategoria: aktualności, filmy, media, zdarzenie, zdjęcia

Advertisment ad adsense adlogger