Relacja z Przedszkoliada Tour 2014

We wtorek odbyła się lubońska edycja Przedszkoliady. Hala Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zamieniła się w mini arenę, na której rywalizowały dzieci biorące udział w zajęciach Przedszkoliady. Drugą edycję imprezy inaugurował burmistrz Dariusz Szmyt. Serie konkurencji i zabaw z najmłodszymi prowadzili m.in. piłkarze Wojciech Onsorge i Alain Ngamayama z Warty Poznań.

W tegorocznej edycji wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, które reprezentowały lokalne przedszkola: Tajemnicza Wyspa, Słoneczny Zakątek, Pogodne Przedszkole i Stumilowy Las z Plewisk.

Misją Przedszkoliady jest zapewnienie dzieciom rozrywki i edukacji ruchowej. Uczestnicy zajęć poznają umiejętności z zakresu piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Rodzicom najbardziej uzdolnionych dzieci przekazywane są informacje o tym gdzie i kiedy skierować dziecko, celem kontynuowania przygody ze sportem.

Zmaganiom maluchów przyglądali się ich rówieśnicy oraz opiekunowie. Na zakończenie imprezy, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominki przygotowane przez sponsorów wydarzenia.kategoria: aktualności, filmy, media, patronat, relacja, sport, wydarzenie

Advertisment ad adsense adlogger