Utrudnienia na dworcu kolejowym w Luboniu

LUBON-TV-140605161756Dziś rozpoczęły się prace związane z modernizacją dworca kolejowego w Luboniu, które zakończą się w pierwszej połowie 2015 roku. Od rana na redakcyjną skrzynkę docierały informacje od zdezorientowanych pasażerów. Peron 1 został wyłączony z użytkowania, a jedyne przejście podziemne do czynnego peronu 2 zostało ogrodzone. Brak oznakowania i informacji dla pasażerów spowodowały zamieszanie, kiedy o 8.38 na inny peron wjechał pociąg relacji Poznań – Leszno.

Przepraszamy pasażerów za zaistniałą sytuację. W piątek zostaną zamontowane niezbędne informacje o utrudnieniach dla osób korzystających z dworca kolejowego w Luboniu. – powiedział Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dziś rozpoczęły się prace na peronie pierwszym. Ruch pasażerski odbywa się po torze przy peronie drugim. Przejście podziemne na ten peron jest otwarte.

Przejście podziemne łączące budynek dworca i peron 2 zostało otwarte dopiero około godziny 14. Do tego czasu pasażerowie korzystali z różnych metod przejścia przez torowisko. Popołudniu pojawiła się również dodatkowa informacja w kasie dworca.

Modernizacja dworca kolejowego w Luboniu wykonywana jest w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap III, odcinek Czempiń – Poznań”. Remontem objęte zostaną nawierzchnie peronów i torowiska. Więcej informacji na temat inwestycji w artykule Szybciej nowymi torami z Czempinia do Poznania.kategoria: aktualności, inwestycje

Advertisment ad adsense adlogger