Remonty i utrudnienia w rejonie ul. Buczka, Nowiny, Kręta

140523_112616W związku planowanymi remontami, mieszkańców Lubonia czekają kolejne utrudnienia. Od poniedziałku 18 sierpnia rozpoczęte zostaną prace związane z remontem dróg ul. M. Buczka oraz ul. Nowiny, gdzie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym oraz dostępie do posesji Natomiast od 19 sierpnia prowadzone będą prace przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Krętą. Do 28 sierpnia będą obowiązywały objazdy.

Remont ul. M. Buczka na odcinku od ul. Poprzecznej do ul. Wojska Polskiego – możliwe utrudnienia w ruchu.

Informujemy, iż od dnia 18.08.2014 r. rozpoczęte zostaną prace związane z remontem dróg ul. M. Buczka oraz ul. Nowiny w obrębie Lasek – Luboń. Zakres prac obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni o szerokości 4 m na odcinku 1140 m z mieszanki kruszywa granitowego (gr. 7 cm) oraz warstwy kruszywa gruzu betonowego (gr. 10 cm). Wykonawcą robót budowlanych jest firma ANET – TRANS z Lubonia, która została wyłoniona w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetowych Urzędu Miasta Luboń oraz dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych”

Ze względu na prowadzone prace prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego ruchu drogowego. Podczas prowadzenia inwestycji mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym oraz dostępie do posesji z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Krzysztof Konopczyński
Urząd Miasta Luboń

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Krętą – zmiana organizacji ruchu

Firma „Mosty Poznań” informuje, że w terminie 19-28 sierpnia będą prowadzone prace przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Krętą. W związku z powyższym ul. Kręta pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Objazd będzie prowadził ulicami: ::Laskowską, Łęczycką i Poznańską.

Inwestycja jest częścią zadania: „Modernizacja linii kolejowej nr 357 Sulechów- Luboń na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Wolsztyn- Luboń- Etap II”

zmiana-org-ruchu-kreta-1

 kategoria: aktualności, inwestycje, Urząd Miasta Luboń, ważne

Advertisment ad adsense adlogger