Podziękowania dla strażaków z OSP Luboń

LUBON-TV-141029141302Komendant Miejski PSP w Poznaniu st. bryg. Witold Rewers podziękował strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu, którzy w lipcu br. brali udział w akcji gaszenia pożaru przy ul. Migalli w Luboniu. Dzięki profesjonalnym działaniom i specjalistycznej wiedzy, udało się uratować przyległy budynek oraz nie dopuścić do wybuchu butli z acetylenem.

Przypomnijmy, pożar wybuchł 19 lipca 2014 po godzinie 13 w budynku jednorodzinnym przy ul. Migalli w Luboniu. Początkowo ogień opanował garaż przylegający do posesji, w którym znajdował się m.in. samochód i inne materiały łatwopalne. W akcji brało udział kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej i ochotnicy z OSP Luboń. Link do relacji.

Strażacy działali w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych oraz pod bardzo dużym obciążeniem psychofizycznym. Dzięki profesjonalnym działaniom i specjalistycznej wiedzy, udało się uratować przyległy budynek oraz nie dopuścić do wybuchu butli z acetylenem. – uzasadniał Komendant Miejski PSP w Poznaniu st. bryg. Witold Rewers. Zdaniem komendanta, zdarzenie na ul. Migalli ukazało, jak konieczna i efektywna jest współpraca jednostek Państwowej Straży Pożarnej i jednostek ochotniczych, które głównie finansowane są przez samorządy. Tak właśnie działa sprawny krajowy system ratowniczo-gaśniczy – powiedział.

Strażakom podziękował również wiceburmistrz Rafał Marek: Każda minuta waszej służby pokazuje jak jesteście potrzebni. Myślę, że niezależnie kto będzie burmistrzem, Urząd Miasta będzie zawsze Was wspierał. Dziękuje Wam w imieniu mieszkańców Lubonia.

W 2013 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Luboniu została wyróżniona za największą aktywność operacyjną wśród jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemy Ratowniczo – Gaśniczego w województwie wielopolskim. W okresie trzech lat strażacy ochotnicy z Lubonia wyjeżdżali na akcje ponad 900 razy.kategoria: aktualności

Advertisment ad adsense adlogger