Wielki sukces lubońskich tenisistów stołowych.

LUBON-TV-141203165314Trzy piłki od złota. Tyle dzieliło drużynę luboński tenisistek stołowych od zdobycia złotego medalu na Drużynowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Brąz dla drużyny chłopców też bardzo cieszy, bo wystąpili oni w doborowym towarzystwie najlepszych zawodników. Gimnazjum nr 2 w Luboniu może się poszczycić sukcesem sportowym jakiego jeszcze nie osiągnęło w przeszłości. Trzy lata temu drużyna chłopców zdobyła srebro w Krzyżu, ale w tym roku również dziewczęta dołączyły do grona finalistek. Ścisła współpraca Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego z Gimnazjum nr 2 w Luboniu, rodziców, działaczy i sponsorów zaowocowała wspaniałymi wynikami.

LUBON-TV-141203101558Turniej uświetnili swoją obecnością pani Burmistrz Miasta Luboń – Małgorzata Machalska, Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” – Zdzisław Urbańczyk, pani dyrektor Gimnazjum nr 2 w Luboniu -Jolanta Walczak. Sędzią głównym zawodów był przewodniczący kolegium sędziowskiego WZTS – Roman Kaczmarek oraz prezes LKTS, członek WZTS – Maciej Kędziora.

Część artystyczną zapewniła pani Klaudia Lamch wraz zespołem tanecznym.

Organizatorem zawodów był SZS Luboń – pani Hanna Grus-Krężelewska i Radny Miasta Luboń – Łukasz Budzyński.  Specjalne podziękowania należą się : Kuchni LOSiR za wspaniały posiłek i ciasto, wolontariuszom sędziującym zawody z Gimnazjum nr 2, pracownikom LOSiR i szkoły, nauczycielom wychowania fizycznego i dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

 

Skład drużyn:

Maja Zielińska, Zuzanna Gawrysiak – II miejsce.

Dariusz Sałamaszek, Krzysztof Witkowski, Jan Kuźniarek – III miejsce.

 

Klasyfikacja dziewczęta:

1. Trzemeszno

2. Luboń 2

3. Śmigiel

4. Rokietnica

5-8. Wapno, Gizałki, Białośliwie, Ostroróg

9-11. Krzymów, Kąkolewo, Poznań 27

 

Klasyfikacja chłopców:

1. Konin

2. Żychlin

3. Luboń 2

4. Wyrzysk

5-8. Niechanowo, Nowy Bolęcin, Kiszkowo, Poznań 31

9-12. Czarnków, Koźmin, Opatów, Poniec

13. Lwówek

 


Łukasz Budzyński
Radny Miasta Luboń

Na zdjęciu tytułowym od lewej Krzysztof Witkowski, Dariusz Sałamaszek, Jan Kuźniarek, od dołu Zuzanna Gawrysiak, Maja Zielińska, Łukasz Budzyńskikategoria: aktualności, relacja, sport, tenis stołowy, wydarzenie

Advertisment ad adsense adlogger