Policjanci z wizytą u najmłodszych

12

fot. Policja

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich z Komisariatu Policji w Luboniu odwiedzili uczniów z lubońskiej szkoły Podstawowej nr. 1. W klasach I-III policjanci omówili zasady poruszania się w ruchu drogowym oraz jak postępować w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi najmłodsi mogą spotkać się w życiu codziennym.

W okresie od 1 do 12 grudnia br. policjanci z Zespołu ds. Nieletnich z Komisariatu Policji w Luboniu odwiedzili uczniów lubońskiej Szkoły Podstawowej nr. 1. Funkcjonariusze w klasach I- III  omówili zasady poruszania się w ruchu drogowym oraz jak postępować w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi najmłodsi mogą spotkać się w życiu codziennym.

13Na spotkaniach z uczniami policjanci omówili treści związane z bezpieczeństwem pieszych, pasażerów, rowerzystów oraz zagrożeniami, które mogą spotkać dzieci gdy są same w domu lub w drodze do szkoły.

Na zajęciach mundurowi zaprezentowali filmy  edukacyjne „Bezpieczna droga z radami Sponge Boba”„Telefon”, „Hydraulik” oraz „Przejażdżka” . Uczniowie klas pierwszych  otrzymali odblaski.

Policjanci już teraz zapowiadają, że w styczniu zbliżającego się roku odbędą się zajęcia mówiące o zagrożeniach jakie może nieść ze sobą korzystanie z Internetu


źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniukategoria: aktualności, media, zdjęcia

Advertisment ad adsense adlogger